Емполи победи Милан на Сан Сиро (видео)

И. Ангелов

Милан ще остане на шестата позиция в класирането на италианската Серия А след като днес в срещата от поредния тридесет и трети кръг тимът прие Емполи на своя "Сан Сиро" в Милано, но загуби с 2:1 след разочароващо представяне, при което загубата можеше да е дори по-убедителна.

В първата част Милан игра добре и създаде много опасности за гостите. След няколко неуспешни атаки обаче поведоха гостите в 40-ата минута. Тук Ел Кадури центрира добре от статична топка и Мчедлидзе откри резултата с глава през Донарума за 1:0.

Втората част отново започна активно за домакините. В 58-ата минута те получиха възможност да бият и дузпа, но Сусо пропусна, а Скорупски спаси и добавката на Лападула. В 67-ата минута падна и нов гол за гостите когато Масимо Макароне свали една топка перфектно за Тиам, който овладя и матира Донарума за 2:0.

В 72-ата минута Лападула върна гол след като напредна и нагласи топката на левия си крак и стреля ниско за 2:1. В 86-ата минута Донарума спаси вратата си когато Ел Кадури излезе сам срещу него. В 89-ата минута Окампос нацели горната греда при една чиста ситуация и така Милан не успя да се върне в срещата.