Наполи сбърка срещу Сасуоло (видео)

В срещата си от поредния тридесет и трети кръг на италианската Серия А Наполи имаше възможност да прескочи Рома на втората позиция след срещата си от кръга, но след 2:2 на гости на Сасуоло тимът отново предаде инициативата на "вълците", които ще могат да се отдалечат на 4 пункта.

Днес Наполи тотално доминираше над своя противник, но след 20 създадени ситуации до победата така и не се стигна. Всички голове днес паднаха във втората част.

Първо резултатът бе открит от Дрис Мертенс в 52-ата минута, когато изведен от дясно Калехон центрира добре близо до гол-линията и нападателя, който завърши с глава за 1:0. 7 минути след това обаче след грешка в защитата на гостите топката попадна в Берарди, който заобиколи вратаря и вкара от малък ъгъл за 1:1.

Сасуоло успя да осъществи и пълен обрат когато в 80ата минута след статична ситуация топката бе избита от вратаря в Рагуса на аут-линията, той върна към дузпата за Мадзители, и със силен удар той стреля под вратаря за 2:1.

В 85-ата минута крайното 2:2 оформи Аркадиуш Милик, който се оказа най-съобразителен след един корнер и паднала топка в краката му около малкото наказателно поле.