Фиорентина и Интер си вкараха девет

Фиорентина прие Интер в срещата от поредния тридесет и трети кръг на италианската Серия А. Днес на "Артемио Франки" се изигра вълнуващ двубой с девет попадения, като домакините спечелиха с 5:4 в крайна сметка, с което разликата между двата тима в таблицата и 7-ото и 8-ото място стана 1 точка в полза на гостите днес.

Всичко започна с гол на Матиас Весино за домакините в 23-ата минута за 1:0. Иван Перишич отговори 5 минути след това за 1:1 след контраатака и нисък удар през Татарусану. В 34-ата минута Интер осъществи обрат чрез Икарди, който се справи с бранител и стреля ниско за 2:1.

След почивката домакините получиха шанс да бият дузпа в 51-ата минута, но Ханданович спаси опитът за копване на Бернардеши. В 63-ата минута все пак 2:2 направи Астори след корнер и разбъркване. Само още една минута след това нов обрат осъществи Матиас Весино след едно двойно подаване с Валеро и нисък удар през Ханданович за 3:2.

В 70-ата минута 4:2 за домакините направи Бабакар, който навлезе от ляво и стреля с вътрешната страна на крака. 9 минути след това отново нападателят оформи 5:2, отново след контра подобно на четвъртото попадение.

В 88-ата и 91-ата минута Икарди обаче оформи своя хетрик. Първо красиво попадение той направи когато бе намерен от Перишич в наказателното поле, а след това Кандрева центрира от корнер за удар с глава за крайното 5:4.