Дортмунд победи М'гладбах в сблъсъка между двете Борусии

Борусия Дортмунд победи Борусия М'Гладбах с 3:2 като гост в мач от 30-я кръг на Бундеслигата. Гостите поеха инициативата от първите минути и още до третата минута можеше да води, но удари на Марко Ройс минаха покрай вратата. В 10-та минута Дауд събори Паулишич на тревата, извън наказателното поле, но съдията отсъди дузпа, която Ройс превърна в гол.

Само след две минути Зомер спаси домакините след удар на Дембеле, а 15 минути преди края на полувремето неразбория в наказателното поле на "кончетата" така изведе Ройс на стрелкова позиция, че Зомер бе елиминиран, но този път Вестергор спаси вратата. След този момент Гладбах успя да се върне в мача и показа по-добра игра, която доведе до изравняване в 43-та минута, когато Ларс Щиндл мощно нахлу в наказателното поле на гостите и изравни.

Второто полувреме започна както завърши първото - с масирани домакински атаки. Гостите не издържаха и три минути след почивката Марсел Шмелцер си вкара автогол след изстрел отдясно. След това "кончетата" се прибраха назад, а дортмундчани натиснаха и започнаха да контролират събитията. В 59-та минута Пиер-Емерик Обамеянг успя да изравни, а три минути преди края Рафаел Герейро донесе победния гол за Дортмунд.

Така хората на Томас Тухел са вече трети в Бундеслигата, с актив от 56 точки - една повече от четвъртия Хофенхайм и на пет пункта от РБ Лайпциг, който играе утре. Гладбах е десети, на седем точки от зоната на плейофите.