ПСЖ победи Монпелие (видео)

В срещата си от поредния тридесет и четвърти кръг на френската Лига 1 Пари Сен Жермен прие Монпелие за победата с 2:0, след която тимът застава на 3 точки пред втория в таблицата - Монако. Монако обаче има 2 срещи по-малко и може да върне лидерската си позиция в кръга.

Днес ПСЖ започна по-силно и след няколко положения се стигна до гол в 19-ата минута, когато Кавани помисли, че е изпратил своите напред, само за да разбере, че се е намирал в засада при центрирането на Мария. 4 минути след това нападателят отново бе спрян, но от гредата.

В 29-ата минута неизбежното се случи и Кавани откри след подаване на Матуиди на добра позиция за 1:0. Монпелие обаче отговори мигновено и в атаката след центъра Шкири можеше да вкара, но топката му нацели горната греда. Така домакините водеха на почивката.

Точно след подновяването на играта гол добави Анхел Ди Мария. Той се възползва от подаване с пета на Кавани и стреля добре в ъгъла на вратата за 2:0. До края положения пред двете врати не липсваха, но двамата вратари показаха няколко добри намеси.