Байерн се върна до равен с Майнц (видео)

Байерн ще застане на 9 пункта пред втория Лайпциг в германската Бундеслига след като в своята среща от поредния тридесети кръг на първенството баварците посрещнаха Майнц 05 за 2:2 на "Алианц Арена" в Мюнхен. На два пъти домакините изоставаха в резултата, но се върнаха чрез Робен и Тиаго.

Само след 2 минути игра Артуро Видал загуби топката срещу Къркич и играчът на Стоук Сити хладнокръвно стреля през Свен Улрайх за 1:0.

В 16-ата минута Робен върна гол когато Рибери повлече защитата и пусна перфектен пас за холандеца, който овладя и стреля далеч от Хут за 1:1. В 40-ата минута Муто спечели дузпа срещу Кимих и Даниел Брозински стреля отново през Улрайх за 2:1 от бялата точка. Вратарят докосна топката, но тя бе добре пласирана близо до ъгъла.

На почивката Рибери бе заменен от Коман за домакините. Чак в 73-ата минута обаче Байерн изравни когато Робен намери Тиаго и той стреля от средна дистанция в гредата и гола за 2:2. До края цялото владение бе за домакините, но до гол не се стигна.