Стадион: "Алианц Арена", Мюнхен
Дата: 22.04.2017г.
Час: 16:30
Съдия: Франк Виленборг

Байер Леверкузен и Байерн Мюнхен не успяха да се победят, завършвайки наравно - 0:0 в среща от кръга на Бундеслигата. Домакините от "БайАрена" могат да са по-доволни от ремито, тъй като последните 30 минути играха с човек по-малко, но удържаха натиска на своя именит съперник. В 59-ата минута Тин Йедвай беше изгонен, след като получи втори жълт картон. Това стана заради нарушение срещу Томас Мюлер, който можеше да се откъсне сам срещу вратаря. Четири минути преди края на редовното време опитният Филип Лам пропусна може би най-чистото положение за баварците в целия мач. Той получи в наказателното поле от Томас Мюлер и отправи удар по земя към десния ъгъл, но топката мина на сантиметри от гредата.

Така Байерн вече има 69 точки, като разликата с втория Лайпциг е осем точки. През седмицата отборът на Карло Анчелоти бе елиминиран на четвъртфиналите в Шампионската лига от защитаващия трофея си тим на Реал Мадрид след поражение с 2:4 след продължения в доста изнервен мач, пълен със съдийски грешки.

Байерн му остави да се бори за дубъл в Германия, но идната седмица на баварците им предстои тежък полуфинал в турнира за националната купа срещу Борусия Дортмунд. Иначе за настоящия двубой аут е Мануел Нойер, като стражът ще пропусне остатъка от сезона. Под въпрос са Мартинес, Левандовски и Боатенг.

Отборът на Майнц 05 прекъсна серията от пет поредни загуби в много подходящ момент. В предишния кръг "червените" сразиха с 1:0 у дома състава на Херта Берлин, а благодарение на трите точки и по-добрите си показатели спрямо Аугсбург, хората на Мартин Шмит дори се измъкнаха от опасната зона, заемайки спасителното 15-то място. За тежката визита в Мюнхен аут са Бергрийн и Бусман, а Гбамен и Сампиеро са под въпрос.

Прогноза: Байерн Мюнхен - Майнц 05 3:0