Лион и Аякс се класираха за полуфиналите в ЛЕ

Лион победи Бешикташ след изпълнения на дузпи и продължава напред в турнира Лига Европа. Двата тима си биха по девет наказателни удари. В крайна сметка Тошич пропусна от бялата точка за домакините, а след това същото стори и Жале от гостите. Другият централен защитник на Бешикташ Митрович също обаче не бе точен и така французите ликуваха.

В редовното време турският тим се наложи с 2:1 и така резултатът от двете срещи бе изравнен. Талиска даде аванс на своя тим в 27-ата минута. Осем по-късно Лаказет изравни. В 58-ата минута отново Талиска бе точен, изравнявайки резултата от двете срещи. Иначе положения имаше и пред двете врати, като на няколко пъти и гредата попречи да се стигне до ново попадение. В продълженията до гол не се стигна и така двата тима си биха наказателни удари.

В друга интересна среща Шалке победи Аякс с 2:0 в редовното време и така и този мач отиде в продължения. "Кралскосините" стигнаха до два бързи гола след почивката. Горетцка откри резултата в 53-ата минута, а само три по-късно Бургщалер удвои. Така резултатът бе изравнен и се стигна до продължения. В 101-ата минута Калиджури направи резултата класически, но десет минути след това Виергевер се разписа за 3:1. Точка на спора сложи Юнес в 120-ата минута. Така Аякс отива на полуфинал в турнира.