Монако отново победи Дортмунд и се класира на полуфиналите

Монако се наложи с 3:1 над гостуващия Борусия Дортмунд в реванша от 1/4-финалите в Шампионската лига. Така "жълто-черните" отпадат от турнира след загуба от двете срещи - 3:6.

Резултатът беше открит от младия Килиан Мбапе още в третата минута, който бе точен със силен удар отблизо - 1:0. В 17-ата минута Радамел Фалкао с глава удвои резултата. При тази ситуация Лемар получи от Менди и центрира към Фалкао, който с глава засече за 2:0. Така задачата на гостите става все по-трудна.

В 48-ата минута Марко Ройс върна надеждите на гостите като намали на 1:2. Осман Дембеле намери с много хубав пас Ройс, който от вътрешността на пеналтерията успя да оплете топката в горния десен ъгъл за 2:1. Всичко за тима от Дортмунд свърши в 82-ата минута, когато резервата Валер Жермен направи резултата 3:1. До края мача се доиграваше и в крайна сметка домакините ликуваха след последния съдийски сигнал.