Валенсия и Севиля направиха хубав мач, но без голове

Валенсия и Севиля не успяха да се победят, завършвайки наравно 0:0 в среща от 32-ия кръг на Ла Лига. Двата тима иначе изиграха един много интересен двубой, но в крайна сметка така и не се стигна до гол.

Фабиан Ореяна принуди вратаря на севилци Серхио Рико да направи блестящо спасяване в 13-ата минута. Четири минути след това Стеван Йоветич профука великолепен шанс за гостите, като уцели гредата. До почивката и Симоне Дзадза пропусна да се разпише от добра ситуация.

В 54-ата минута Серхио Ескудеро бе близо до гола, но отново без успех. В 69-ата Серхио Рико отново направи отлично спасяване при удар отблизо на Дзадза. В 74-ата минута италианският голаджия на Валенсия изпрати топката в мрежата на андалусийците, но голът не бе зачетен заради засада.

След ремито Севиля е с 54 точки на четвъртата позиция в класирането, а Валенсия е 11-и с 40 пункта.