Байерн не успя да се справи с десет аспирина (видео)

Байер Леверкузен и Байерн Мюнхен не успяха да се победят, завършвайки наравно - 0:0 в среща от кръга на Бундеслигата. Домакините от "БайАрена" могат да са по-доволни от ремито, тъй като последните 30 минути играха с човек по-малко, но удържаха натиска на своя именит съперник. В 59-ата минута Тин Йедвай беше изгонен, след като получи втори жълт картон. Това стана заради нарушение срещу Томас Мюлер, който можеше да се откъсне сам срещу вратаря.

Четири минути преди края на редовното време опитният Филип Лам пропусна може би най-чистото положение за баварците в целия мач. Той получи в наказателното поле от Томас Мюлер и отправи удар по земя към десния ъгъл, но топката мина на сантиметри от гредата.

Така Байерн вече има 69 точки, като разликата с втория Лайпциг е осем точки. През седмицата отборът на Карло Анчелоти ще играе реванша си срещу Реал в Шампионската лига, след като загуби първия четвъртфинал с 1:2.