Лацио стигна до точка срещу Дженоа. Фиорентина с издънка срещу Емполи

Дженоа и Лацио не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2 в среща от кръга на Серия А. Симеоне откри резултата след само 10 минути игра, но гостите от Рим успяха да стигнат до равенството в последната минута на първата част, когато точен бе Лукас Билия. "Римляните" получиха правото да изпълнят дузпа, аржентинецът пропусна, но при добавката бе точен - 1:1.

Горан Пандев даде нов аванс на домакините с попадение в 78-ата минута, но в самия край на срещата Алберо бе точен за крайното 2:2.

В друг интересен мач от кръга Емполи се наложи като гост на Фиорентина с 2:1. Омар Ел Кадури откри резултата в 37-ата минута, като по този начин гостите имаха гол аванс на почивката. В 64-ата минута Тейо успя да възстанови равенството, но в края на мача Паскуал донесе успеха на своя тим, реализирайки победния гол. Малко след Никола Калинич получи червен картон.