Борусия прави равен с Хановер, Шалке с Волфсбург

.

Отборите на Борусия Дортмунд и Хановер завършиха наравно 1:1 в среща от Бундеслигата. Валдес даде преднина на “жълто-черните” в 10-ата минута, но в 25-ата Форсел възстанови равенството.

В друг двубой Шалке 04 и Волфсбург също врътнаха равенство 2:2. Курани изведе домакините напред в 20-ата минута, но гостите обърнаха с голове на Дзеко в 51-ата и Кайуби в 67-ата минути. Отново Курани обаче спаси “кралскосините” в последната атака на тима от Гелзенкирхен.

Борусия (Дортмунд) - Хановер 1:1
1:0 Валдес (10 мин)
1:1 Форсел (25)

Борусия (Дортмунд): Вайденфелер, Лий, Суботич, Ковач, Шмелцер, Кел, Тинга (71 - Сахин), Кринге (46 мин - Фрай), Хайнал, Блашчиковски, Валдес (83 - Климович) Треньор: Клоп

Хановер 96: Енке, Черундоло, Винисиус, Фаренхорст, Рауш, Балитч (76 - Лала), Шулц (71 мин - Егиман), Щайнер, Шлаудраф (83 - Кребс), Хушти, Форсел Треньор: Хекинг

Жълти картони: Климович, Суботич (Б), Рауш (Х)