Виляреал с важна победа над Билбао

Виляреал постигна ценен успех с 3:1 у дома над Атлетик Билбао в първия мач от 31-ия кръг в Примера дивисион. С победата над прекия си съперник - "Жълтата подводница“ дръпна с 4 точки пред баските, като заема петата позиция с 54 точки.

Виктор Руис даде аванс на домакините с попадение в 17-ата минута, но само три по-късно Еверик Лапорт изравни за Атлетик – 1:1. В началото на второто полувреме "Жълтата подводница" отново излезе напред в резултата благодарение на попадение на Седрик Бакамбю. В 58-ата Адриан Лопес се разписа за 3:1.

В 71-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като авторът на първия гол Руис беше изгонен, но въпреки това успяха да опазят благоприятния резултат. "Подводницата“ не се огъна и удържа победата с 3:1.