Евертън и Нюкасъл поделиха точките, Портсмут би Стоук

.

Отборите на Евертън и Нюкасъл завършиха при резултат 2:2 в двубой от 7-мия кръг на английската Висша лига. “Карамелите” бяха близо до победата, след като поведоха с 2:0 до 36-ата минута с голове на Артета от дузпа и Фелани.  Тейлър обаче успя да намали минута преди почивката. През втората част “свраките” започнаха отлично и Дъф направи 2:2 в 47-ата минута.

Отборът на пък Портсмут победи с 2:1 Стоук Сити на своя “Фратън парк”. Домакините поведоха с 1:0 с гол на Питър Крауч в 24-ата минута. В 53-ата минута обаче Рикардо Фулър даде надежда на “грънчарите” поне за точка. Да, ама не! Само минута по-късно Джърмейн Дефоу вкара втори гол за “помпи” и срещата завърши при този резултат.

ПОРТСМУТ - СТОУК 2:1
1:0 - Крауч (25)
1:1 - Фулър (48)
2:1 - Дефоу (51)