Валенсия се измъчи за трите точки срещу Селта

Валенсия постигна много трудна домакинска победа - 3:2 над Селта Виго в мач от 30-ия кръг на Примера дивисион. Селта поведе на "Местая“ в 16-та минута, когато Даниел Вас центрира от фаул в наказателното поле на домакините, където Диего Алвес закъсня с намесата, което позволи на Кабрал да засече топката с глава във вратата на домакините - 0:1.

В 38-ата минута перфектна комбинация между Симоне Дзадза и Жоао Кансело завърши с подаване към Даниел Парехо и той отблизо прокара топката под плонжа на Серхио Алварес.

Серхио Алварес се отличи с невероятно спасяване след час игра. Жоао Кансело шутира, а Алварес успя да се намеси, след което топката се отби в гредата. В 67-ата минута Дзадза асистира на Мунир Ел Хадади и той се разписа за 2:1.

Съдията отсъди дузпа за Селта в 79-та минута, след като Карлос Солер фаулира Яго Аспас. Селта успя да изравни резултата, след като Аспас реализира от бялата точка в 80-та минута.

Валенсия все пак успя да стигне до победата след гол на Карлос Солер в 86-та минута. Тала "прилепите" се изкачиха на 12-то място с 36 точки, докато Селта е десети с 41 пункта.