Пореден срам за Тотнъм

А. Франгов

Отборът на Тотнъм Хотспърс продължава със срамното си представяне от началото на сезона. "Белите" загубиха кйато домакин от новака Хъл Сити с 0:1 на "Уайт Харт Лейн". От началото на сезона отбора на Даниел Леви има едва 2 точки и е закотвен на дъното на таблицата. Хъл Сити пък прави поредната изненада, след като преди няколко кръга победи с 2:1 като гост вечния съперник на Тотнъм - Арсенал.

В деветата минута бразилецът Джеовани Дейберсон Маурисио вкара единственото попадение в мача. Бившият футболист на Ман Сити изпълни перфектно прк-свободен удар, който препарира Гомес от около 30 метра. 4 минути преди гола бразилеца премина през Уудгейт и беше много близо до гола, но завършващият му удар не бе на ниво.

Футболистите от северен Лондон се опитаха да стигнат поне до точка, но Гарет Бейл и Джонатан Уудгейт удариха греди преди почивката. Дийн Марни от Хъл също нацели напречната греда. Роман Павлюченко изпусна поне три чисти положения за "спърс".

Така след много пропуски и добър късмет за Хъл футболистите на Тотнъм стигнаха до поредния голям срам за сезона.

Напълно заслужено, футболистите на Тотнъм напуснаха "Уайт Харт Лейн" под бурните свирквания на запалянковците. Този пореден провал може да доведе до изгонването на Хуанде Рамос от отбора. Както е известно поради трудния старт на сезона изпанецът е под прицел и е на път да загуби работа си. Преди мача Рамос беше заобиколен от фоторепортери, което не е добър знак за който и да е футболен треньор в Англия, съобщава БиБиСи.

След мача Тотнъм си остава на дъното на таблицата, а "тигрите" от Хъл са на историческото трето място в временното класиране в Премиършип.

ТОТНЪМ - ХЪЛ СИТИ 0:1 (0:1)
0:1 - Джовани (9)
ТОТНЪМ: А. Гомеш, Гънтър (55-Бентли), Чорлука, Уудгейт, Бейл, Ленън (74-Дос Сантос), Джинас, Зокора, Модрич, Павлюченко (35-Бент), Кемпбъл
ХЪЛ СИТИ: Майл, МакШейн, Търнър, Зайят, Доусън, Марни, Ашбий, Боатенг, Джовани (70-, Кинг (81-Фолан), Кузен (60-Менди)
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Джинас, Ленън, Бент (Тотнъм); Ашбий, Боатенг (Хъл Сити)
СЪДИЯ: Роб Стайлс
СТАДИОН: "Уайт Харт Лейн"