Ливърпул с фамозен обрат срещу Манчестър Сити

.

Отборът на Ливърпул постигна невероятен обрат от 0:2 до 3:2 при гостуването си на Манчестър Сити. На почивката резултатът бе 2:0 за домакините, които поведоха след голове на Айрлънд в 19-ата и Гаридо в 41-ата минути. Първият се разписа след слабо изчистване на Арбелоа, а вторият вкара от Фаул в горният ъгъл.

През втората част обаче се разигра Фернандо Торес. Хлапето намали в 55-ата минута след удар от близо дошъл след центриране на Арбелоа. В 73-ата испанецът направи 2:2. Този път защитниците на Ман Сити не го бяха покрили добре при центриране от корнер. Малко преди това Сабалета си изкара червен картон, което затрудни доста домакините.

В края съдията реши да даде 6 минути продължение и то за пореден път донесе късмет на Ливърпул. Дирк Каут се превърна в герой след като вкара при едно положение, в което удар на Торес се отклони от крака на Дън и топката попадна в холандеца. Българският национал Мартин Петров се появи на терена в края на двубоя като замени Елано.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ЛИВЪРПУЛ 2:3 (2:0)
1:0 - Айрлънд (19)
2:0 - Гаридо (41)
2:1 - Торес (55)
2:2 - Торес (73)
2:3 - Каут (90+1)

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Сабалета, Дън, Ричардс, Гаридо, Райт-Филипс, Айрлънд, Компани, Елано (85-Петров), Робиньо (81-Еванс), Жо (71-Желсон)

ЛИВЪРПУЛ: Рейна, Арбелоа, Шкъртел, Карагър, Фабио Аурелио (71-Досена), Каут, Маскерано (71-Кийн), Алонсо, Риера (81-Бенаюн), Джерард, Торес