Франция с рутинна победа над Люксембург (видео)

Фаворитът група "А" от световните квалификации - Франция постигна очакван успех с 3:1 като гост на тоталния аутсайдер Люксембург.

В 21-ата минута вратарят на гостите Антони Морис се контузи и беше принудително заменен от Ралф Шон. Седем минути по-късно "петлите" откриха резултата. Оливие Жиру бе точен, реализирайки своето 22-о попадение за националния отбор. В 32-ата минута Блез Матюиди задържа в наказателното Даниел да Мота Алвеш и реферът посочи бялата точка. Бившият играч на софийския ЦСКА Аурелиен Йоаким превърна дузпата в гол за 1:1.

В 37-ата минута Даниел да Мота фаулира Джибрил Сидибе и този път дузпа бе за французите. От бялата точка Антоан Гризман бе точен - 2:1. В 77-ата минута Оливие Жиру отбеляза втория си гол в мача и уби интригата в срещата.

Двубоят ще се запомни с дебюта на 18-годишния Килиан Мбапе от Монако. Дебют за "петлите" направи и левия бек на Монако Бенджамин Менди.