Босна и Херцеговина громи, Швейцария с пета поредна победа

Босна и Херцеговина стигна до категоричен успех - 5:0 над гостуващия Гибралтар в мач от група "Н" в зона "Европа" на световните квалификации. Победата изравни балканския тим с втория в класирането Гърция.

След само 4 минути игра Миралем Пянич намери Ведад Ибишевич и той откри резултат с изстрел в долния ляв ъгъл. В 43-ата Един Виска центрира и Ибишевич се разписа след удар с глава отблизо. В 52-ата Върсайевич направи преднината класическа, а четири минути по-късно Върсайевич асистира на Виска за 4:0. В 94-ата Ермин Бичакчич бе точен и оформи крайното 5:0.

В друга интересна среща Швейцария се наложи с 1:0 при домакинството си срещу Латвия. Влезлият като резерва Дърмич отбеляза единственото попадение след удар с глава в 66-ата минута. Така Швейцария записа пета поредна победа в световните квалификации.

Нулеви равенства пък белязаха срещите Андора - Фариорски Острови; както и Кипър - Естония.