Ново равенство, но Шалке елиминира Мьонхенгладбах (видео)

Шалке 04 се класира за четвъртфиналите в турнира Лига Европа. "Миньорите" елиминираха Борусия Мьонхенгладбах в реванша, след като двата тима направиха 2:2 и след 1:1 в първата среща, Шалке продължава напред заради повече голове на чужд терен.

Задачата на Шалке обаче не бе никак лесна, тъй като отборът изоставаше с 0:2 на почивката. Домакините поведоха след 26 минути игра след едно центриране от фаул отляво, а Андреас Кристенсен нанесе удар. Получи се рикошет в Хьоведес и топката влезе в мрежата за 1:0.

В края на първото полувреме Борусия нанесе своя втори удар. Рафаел напредна отдясно, пусна пас наляво към Махмуд Дауд, който с много силен удар пред наказателното поле покачи на 2:0. В 55-ата минута Леон Горецка стреля между двамата футболисти малко пред дъгата на наказателното поле, като топката тупна пред Ралф Фарман и след това се оплете в мрежата – 1:2.

В 68-ата минута бе отсъдена дузпа за Шалке за игра с ръка на Мохмуд Дауд. Набил Бенталеб бе точен от бялата точка и се разписа за 2:2. До края на двубоя Шалке имаше още няколко положения, но резултатът остана непроменен.