Стадион: "Луминус Арена", Генк
Дата: 16.03.2017г.
Час: 20:00
Съдия: Ундиано Майенко (Испания)

Генк посреща Гент в мач-реванш от осминафиналите на Лига Европа, в който просто трябва да се изпълни една формалност от регламента на турнира. Това е така, защото преди седмица хората на Алберт Стювенберг пометоха съперника си с 5:2 на собствения му стадион. При това "синьо-белите" се разправиха с "биволите" още през първото полувреме, когато поведоха с 4:1.

Интересното е, че Генк завърши редовния сезон в белгийското първенство на осмо място в класирането, а това означава, че няма да вземе участие в плейофите за титлата. Забележителна е обаче формата на тима, който има само една загуба в последните си осем двубоя.

Гент също не е в лоша форма, след като допусна едно поражение с последните си седем двубоя и елиминира Тотнъм в 1/16-финалите на Лига Европа. Освен това "биковете" успяха да се класират за плейофите за титлата в Белгия, след като завършиха на четвърта позиция. За това и тази загуба с 5:2 е много шокираща. Впрочем, Гент се справи отлично с нея, след като размаза с 3:0 конкурента Мехелен в последния мач от редовния сезон и така замени съперника си в шестицата.

Трудно е да се каже, как би завършила тази среща. Ясно е, че "биковете" играха в първия мач с мисълта за двубоя с Мехелен. Но сега? Тези, които не обичат да рискуват нека заложат на победа за домакините, за останалите знак "Х" изглежда разумен вариант.

Прогноза: Генк - Гент 1:1