Ботев стигна до точка срещу ЦСКА

ЦСКА и Ботев Пловдив не успяха да се победят, завършвайки наравно - 0:0 в среща от 22-ия кръг на Първа лига. Двата отбора си разделиха по едно полувреме. През първото "канарчетата" създадоха две чисти голови ситуации, но стражът на "червените" Георги Китанов демонстрира невероятен рефлекс и спаси изстрели на Фернандо Виана. Чорбаджийски пък пропусна най-доброто положение за домакините преди почивката.

През втората част столичани натиснаха своя съперник, като за пореден път ЦСКА изигра доста силни финални минути, но този път до победен гол така и не се стигна. Трябва да се отбележи, че "армейците" на два пъти имаха основателен повод да поискат дузпа, но реферът реши да не отсъжда бялата точка за игра с ръка на Терзиев в наказателното поле на гостите през втората част. Преди почивката пък играч на Ботев фаулира Арсенио в наказателното поле, но отново не последва сигнал от рефера.