Арсенал с победа над Сътън (видео)

Арсенал гостуваше на Сътън Юнайтед в срещата от поредния пети кръг на ФА Къп. Днес "артилеристите" успяха да победят с 2:0 благодарение на попадение от Лукас Перес в първото полувреме и Уолкът след почивката. По този начин тимът на Арсен Венгер преминава към четврът-финалите, където ще срещне Линкълн Сити.

В 26-ата минута днес Перес откри резултата след бърза контра, в края на която Шака изпрати топка в празното пространство, където заходи нападателя и той свърши цялата работа за 1:0. До почивката Адам Мей можеше да върне равенството, но пропусна страхотен шанс.

В 55-ата минута Тио Уолкът вкара своя гол номер 100 за Арсенал когато Айуоби опита да отклони ниско центриране към вратата, но намери нападателя на добра позиция за 2:0. Последва нова добра игра на Сътън и ново добро положение, но вратата спаси Арсенал в 66-ата минута от гол на Дийкън. В крайна сметка резултатът остана 2:0.