Милан взе дербито срещу Фиорентина

Милан записа важна победа с 2:1 в дербито с Фиорентина от 25-ия кръг на Серия А. На своя "Джузепе Меаца" - "росонерите" победиха един от преките си конкуренти в битката за участие в евротурнирите. Домакините първи откриха резултата в 16-ата минута с гол на Юрай Куцка. Той бе изпуснат от защитата при центриране от фаул в наказателното поле и с глава простреля вратата за 1:0.

Никола Калинич изравни в 20-ата минута. Федерико Киеза с ниско центриране намери Калинич, който от няколко метра мушна топката под плонжа на Донарума. При повторенията обаче се видя, че Киеза бе в засада, останала незабелязана от страничния рефер.

В 31-ата минута "росонерите" се възползваха от грешка на Борха Валеро в средата на терена и Жерар Деулофеу с брилянтен фалцов удар намери долния ляв ъгъл на Татарушану - 2:1.

През втората част Фиорентина доминираше, но така и не успя да отбележи изравнителен гол. С успеха Милан се нарежда на седмо място, като изостава на 4 точки от двете места за участие в Лига Европа.