Дузпа спаси трите точки за Барса срещу Леганес

Барселона се наложи с 2:1 над Леганес на своя стадион "Камп Ноу" в мач от 23-ия кръг на Ла лига. След само 4 минути игра Неймар подаде към намиращия се на ръба на ръба на засадата Луис Суарес, който пък асистира на Лионел Меси, а аржентинецът вкара без проблеми - 1:0.

В 71-ата минута гостите шокираха каталунците. Сержи Роберто сбърка и позволи на Гереро да му отнеме лесно топката, която попадна в резервата Дарвин Мачис. Колумбиецът подаде на намиращия се в наказателното поле Унай Лопес и появилият се също след почивката играч изравни резултата - 1:1.

в 89-та минута Монтовани спъна Неймар в наказателното поле на Леганес. Реферът беше категоричен - дузпа за Барселона. Лео Меси вкара за 2:1 и донесе победата на каталунците, с която те продължават гонитбата за първо място.

След този двубой Барса си върна второто място в класирането и се доближи на една точка от лидера Реал Мадрид, който обаче е изиграл цели два двубоя по-малко. Леганес пък остава на две точки от зоната на изпадащите и в момента заема 17-а позиция в подреждането.