Вълчи погром над Торино (видео)

Рома разгроми Торино в един от интересните сблъсъци от 25-ия кръг на Серия А. На своя "Олимпико“ столичани се наложиха над своя съперник с впечатляващото - 4:1. Трябва обаче да се отбележи, че при два от головете останаха съмнения за засада. Точни за домакините бяха Раджа Наинголан, Мохамед Салах, Един Джеко и Лукас Паредес, а голямата звезда на торинци Андреа Белоти бе тотално обезличен от защитата на "джалоросите“. Почетното попадение за гостите падна съвсем в края, когато точен беше Макси Лопес.

В 10-ата минута Раджа Наинголан пусна успореден пас вдясно за Джеко, който чукна топката към дъгата и изненада всички с прецизен далечен шут – 1:0. Вторият гол дойде само 7 минути по-късно. Яго Фалке получи дълъг пас над защитата на Торино, а телевизионните повторения показаха, че в този миг испанецът е бил в засада. Той продължи към наказателното поле. Джеко беше надскочен, а Мохамед Салах намери отбитата топка със страхотен шут от 13 метра – 2:0.

В 20-ата минута Салах беше на сантиметри от втори гол в срещата, като отправи много тежък шут, който попадна в десния стълб зад Джо Харт. В 65-ата минута Рома все пак стигна до трети гол. Паредес засече от воле извън наказателното поле и оплете топката в мрежата за 3:0.

5 минути преди края резервата Макси Лопес вкара с шут в далечния ъгъл за 1:3, а в продължението и Наинголан се разписа след пас на Тоти за радост на тифозите на Рома. С успеха Рома събра 56 точки и си върна 2-то място, но на 7 точки зад шампиона и лидер Ювентус. Торино пък остават на 9-та позиция с 35 пункта.