Юнайтед обърна Блекбърн и продължава (видео)

Манчестър Юнайтед гостуваше на Блекбърн Роувърс в петия кръг от ФА Къп, като днес след като гостите изостанаха в резултата рано в срещата, голове от Маркъс Рашфорд и резервата Златан Ибрахимович оформиха пълен обрат до крайното 2:1 и изпратиха "червените дяволи" към четвърт-финалите на състезанието.

В 17-ата минута днес Блекбърн излезе напред след изключителна атака на Марвин Емнес, който се разправи с Маркъс Рохо и пусна топката за Дани Греъм в наказателното поле, а от ъгъл той стреля далеч от Де Хеа за 1:0.

В 27-ата минута обаче Юнайтед изравни когато добро извеждащо подаване на Хенрик Мкхитарян намери Рашфорд сам срещу вратаря, той го заобиколи и вкара на празна врата за 1:1. Освен това положение домакините нямаха много работа в защита въпреки доминацията на "червените дяволи".

След почивката нещата не се променяха, и Жозе Моуриньо прибегна до смяната на Лингард и Марсиал с Играхимович и Погба в 62-ата минута. В 75-ата именно Погба с дълго подаване от половината на Юнайтед хвърли топката до наказателното поле, където Ибрахимович стреля в далечния ъгъл на вратаря за 2:1 и така донесе победата днес.