Валенсия успокои феновете си с победа над Билбао (видео)

Валенсия постигна победа с 2:0 при домакинството си на Атлетик Билбао в мач 23-ия кръг на Ла Лига. Попаденията за успеха на "прилепите" бяха дело на Луиш Нани и Симоне Дзадза. С този триумф момчетата на Воро прекъснаха серията си от четири мача без победа в Примера дивисион.

13-ата минута се оказа фатална за гостите. Именно тогава Фабиан Орейана изведе добре Луиш Нани, който се разписа за 1:0. В 22-ата минута Микел Сан Хосе прати топката във вратата на домакините, но попадението не бе зачетено заради засада.

В продължението на първото полувреме Валенсия удвои аванса си. Симоне Дзадза бе добре изведен от свой съотборник и от отлична позиция нямаше как да сбърка - 2:0.

След почивката до нов гол така и не се стигна и така "прилепите" донесоха малко радост на феновете си. С прибавените три точки Валенсия е 15-и с 23 точки, а Билбао е осми с 35.