Дортмунд с класика срещу вълците (видео)

Борусия Дортмунд записа класически успех с 3:0 като домакин на Волфсбург в среща от кръга на Бундеслигата. "Жълто-черните" доминираха през целия мач на "Сигнал Идуна Парк" и заслужено взеха трите точки.

В 20-ата минута се стигна до автогол на Джефри Брума. Вайгъл се добра до топката на аутлинията и я върна назад, където Джефри Брума реагира инстинктивно с глава и заби топката в собствената си врата.

След почивката попадения на Лукас Пишчек и Осман Дембеле довършиха беззъбите "вълци". Вторият гол в мача бе факт в 48-ата минута, когато Дембеле центрира остро в наказателното поле, където Пишчек отблизо с глава простреля Беналио за 2:0.

Всичко свърши в 60-ата минута, когато Пешчек с брилянтно центриране сложи топката на главата на Дембеле, който с глава заби топката в мрежата за 3:0. "Вълците" могат да са доволни, тъй като можеха да отнесат още по-сериозен разгром. Така тимът на Томас Тухел се изкачи на третото място в Бундеслигата, на 5 точки от втория Ред Бул Лайпциг и на 12 от лидера Байерн Мюнхен.