Атлетико се справи с Хихон за едно полувреме с пет гола (видео)

Атлетико Мадрид стигна до успех с 4:1 при визитата си на Спортинг Хихон в среща от 23-ия кръг на Ла Лига. Столичани разгромиха опонента си, макар че до финалните десет минути на срещата резултатът бе равен. Иначе с хеттрик се отчете Кевин Гамейро, а другото попадение бе дело на Яник Ферейра-Караско.

Първото полувреме на "Ел Молинон“ бе доста скучно и логично до гол не се стигна. Секунди след началото на втората част Атлетико откри със заучено изпълнение на "дюшекчиите", които за няколко секунди стигнаха от центъра до мрежата на Хихон, като точен беше Яник Ферейра Караско - 1:0 за Атлетико.

Хихон не се отчая и върна попадението само три минути по-късно. Бурхуи се стрелна по аутлинията в наказателното поле отляво и центрира чудесно към Серхио Алварес. Последният овладя встрани от точката на дузпата и с премерен диагонален шут се разписа за 1:1.

В 75-ата минута Гризман успя да вкара, но попадението не беше зачетено заради тънка засада. Така се стигна до 80-ата минута, когато французинът пусна елегантен пас и Гамейро вкара за 2:1.

Малко след това защитниците на Хихон допуснаха груба грешка, която им струва скъпо. Томас Партей пресече подаване между тях, а рикошетът в тялото му изпрати Гамейро очи в очи с вратаря по диагонал - последва силен удар, за да убие всякаква интрига - 1:3.

В 85-ата минута резултатът бе оформен при идентично положение - след нова асистенция на Гризман към Гамейро, който се погрижи тимът му да е спокоен за четвъртото си място в класирането - Атлетико има 45 точки. Хихон е първи под чертата с едва 16 точки, на две зад 17-ия Леганес.