Ибра с хетрик срещу Сен Етиен (видео)

И. Ангелов

Манчестър Юнайтед прие Сен Етиен в срещата от шеснайсетина финалната фаза на Лига Европа днес, като резултатът на "Олд Трафорд" преди втория кръг на гости е 3:0 за "червените дяволи". И трите попадения в срещата реализира Златан Ибрахимович, въпреки многото повече положения за домакините.

Юнайтед започна добре и с положение пред Марсиал. В 15-ата минута Ибрахимович откри когато първо спечели пряк-свободен удар близо до дъгата на наказателното поле, след това изпълни статичното положение, а след като топката се отклони и заблуди вратаря тя бавно премина линията за 1:0.

Последваха положения пред Мата и Сайве за двата тима до почивката. На полувремето Фелаини бе заменен от Лингард за домакините. В 49-ата минута Ибрахимович вкара, но попадението му бе отменено поради засада.

В 69-ата минута Погба нацели гредата след удар с глава при центриране. В 75-ата 2:0 направи отново Ибрахимович след отлична атака от Рашфорд, който навлезе в наказателното поле и пусна остра успоредна топка, вратарят изби и тя попадна в Ибра на празна врата за попадението.

В 87-ата минута Ибра си спечели и дузпа, която реализира за да завърши хетрика си с мощен нисък удар в ъгъла на вратата за крайното 3:0.