Копенхаген взе аванс преди реванша срещу Лудогорец (видео)

Лудогорец допусна поражение с 1:2 при домакинството си на Копенхаген в първа среща между двата тима от 1/16-финалите в турнира Лига Европа. Срещата започна кошмарно за разградчани, които си отбелязаха нелеп автогол в самото начало. След 120 секунди игра датчаните центрираха от корнер в малкото наказателно поле, където Солбакен чукна топката, която се удари в лицето на Анисе и влезе в мрежата на Владо Стоянов.

До почивката Мисиджан и Марселиньо пропуснаха добри възможности за българския тим. В 53-ата минута Туту получи пас по земя и с шут от 15-16 метра вкара второ попадение за своя тим - 0:2. В 81-ата минута Лудогорец върна едно попадение. Натанаел центрира отлично към оставения непокрит Марселиньо, но бразилецът не нацели добре топката. Въпреки това за негов късмет тя описа странна траектория и се отби в напречната греда, а при добавката резервата Клаудиу Кешерю бе точен за 1:2.

В добавеното време резервата Грегуш получи втори жълт картон и бе изгонен и така със сигурност ще пропусне реванша между двата тима.