ПСЖ се изравни с Монако на върха след победа

Бордо прие Пари Сен Жермен в срещата от поредния двадесет и пети кръг на френската Лига 1. Днес гостите успяха да постигнат класическа победа с 3:0 на гости след попадения на името на Анхел ди Мария и Единсон Кавани на два пъти. По този начин ПСЖ застава наравно по точки с лидера Монако, но и с мач повече.

Още в 6-ата минута днес Кавани откри резултата когато Маркиньос потърси Мария с дълга топка, но Вукашин Йованович пресече паса с глава. Кавани обаче предогади това и застана на перфектна позиция да стреля от воле избитата топка за 1:0. След ситуацията и двата тима си размениха по няколко опасни атаки.

В 40-ата минута 2:0 направи Ди Мария когато бе намерен от Верати и копна топката над вратаря. Точно след почивката отново Кавани вкара за 3:0, отново след воле, и това стана 25-тото попадение за нападателя в сезона. До края ПСЖ остана по-близо до четвърти гол.