Байерн взе своето при визитата си на Вердер

Байерн Мюнхен записа успех с 2:1 при визитата си на Вердер Бремен в двубой от 18-ия кръг на германската Бундеслига. Гостите поведоха на стадион "Везерщадион" след половин час игра с попадение на Ариен Робен. Джошуа Кимих пусна вляво за Рибери, който напредна и центрира в наказателното поле, а там с удар от движение - Робен бе точен - 0:1.

В добавеното време на първата част баварците удвоиха аванса си. Давид Алаба бе точен от пряк свободен удар, след като отлично завъртя топката и я прати в горния десен ъгъл - 0:2.

в 53-ата минута Макс Крузе намали резултата, след като преди това получи пас от Златко Юнузович и финтира Алаба в наказателното поле. До края на мача положения имаше и пред двете врати, като съдията запази интригата до финала, тъй като реши да не отсъди дузпа за Байерн.

Байерн Мюнхен събра 45 точки на върха, докато клубът от Бремен е точно над чертата с 16 пункта в актива си.