Григор с обрат срещу Истомин и е на четвъртфинал в Australian Open

Григор Димитров достигна четвъртфиналите на Australian Open, след като победи с 2:6, 7:6 (2), 6:2, 6:1 Денис Истомин. Така българинът изравни най-доброто си постижение от Мелбърн от 2014 година. напомняме, че узбекът сътвори най-голямата сензация в турнира, отстранявайки шампиона Новак Джокович. Вероятно това е причината за вдъхновения старт на Истомин срещу Димитров и спечелването на първия сет.

Ключов за изхода на мача се оказа тайбрекът във втория сет, в който българинът направи два поредни минипробива за 4:1 и спечели със 7:2. Веднага след това узбекистанецът ползва медицинска почивка. От този момент всичко в мача се промени - Гришо заигра уверено и силно, а проблемите пред съперника му ставаха все по-видими. До края българинът загуби само три гейма и не остави никакви съмнения в превъзходството си.

В спора за място в полуфиналите Димитров ще играе с Давид Гофен, който направи обрат за 5:7, 7:6 (4), 6:2, 6:2 срещу осмия в схемата Доминик Тийм.

Двубоят ще бъде в сряда, а българинът е спечелил единствения мач помежду им до този момент.