Атлетико Мадрид стигна до точка в дербито с Билбао

Атлетик Билбао и Атлетико Мадрид не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2 в среща от 19-ия кръг на Примера дивисион. Коке успя да открие резултата още в третата минута. Той опита центрирана отляво, а Гризман не успя да играе с топката, но залъга Горка Ираисос и тя влетя в далечния ъгъл - 0:1.

Попадения на Иниго Лекуе (42) и Оскар де Маркос (56) обаче завъртяха резултата в полза на билбаинци. При първото попадение Оскар де Маркос намери Уилиямс, който отклони към Лекуе, а той отбеляза хубав гол със силен удар от 18 метра. Второто попадение за домакините бе факт, след като Раул Гарсия центрира отдясно към Де Маркос, който реализира с глава от седем метра - 2:1.

В 80-ата Антоан Гризман оформи крайния резултат с удар от над 20 метра. В оставащите минути положения имаше и пред двете врати, но до ново попадение така и не се стигна.