Драматична победа на Арсенал в 98 минута за второ място

И. Ангелов

Арсенал прие Бърнли за срещата от поредния двадесет и втори кръг на английската Висша лига, като днес домакините поведоха благодарение на гол то Шкодран Мустафи, преди играч на "артилеристите" да бъде изгонен и Бърнли да стигне до изравнителен гол в 94-ата минута, само за да допусне отново в 98-ата за крайното 2:1. С победата Арсенал излиза на второ място на 5 пункта зад Челси.

Арсенал започна активно и създаде положения преди 10-ата минута. Хийтън обаче се представяше добре на вратата на гостите. До почивката Йозил и Санчес бяха близо до голове, но доминацията си домакините не успяха да обърнат в резултат. До 45-ата минута Петр Чех имаше повече подавания от всеки играч на Бърнли - 17.

В 56-ата минута съдията подмина и едно спорно положение за дузпа когато Грей повали Мустафи в полето. В 59-ата минута обаче именно Мустафи откри с първия си гол за тима след корнер на Йозил - 1:0. В 65-ата минута Гранит Шака беше изгонен за втори път този сезон след остра игра срещу Дефур. Така до края по-опасните атаки бяха срещу Чех, и гостите стигнаха до равен в 94-ата минута, когато грешка на Коклен в защита доведе до дузпа, която Андре Грей вкара за 1:1.

В 97-ата минута обаче след центриране на Санчес в наказателното поле дузпа бе отсъдена и за домакините когато Косчелни спечели нарушение заради високо вдигнат крак от Мий. Алексис Санчес застана зад бялата точка и копна топката в средата на вратата за победата с 2:1.