Старата госпожа писа двойка на орлите

Италианският шампион Ювентус се наложи над Лацио с 2:0 в дербито от 21-ия кръг на Серия А. Попаденията за "бианконерите" реализираха аржентинците Пауло Дибала и Гонсало Игуаин, които донесоха заслужения успех на домакините.

Първият гол падна в 5-ата минута. Тогава Манджукич намери Дибала на добра позиция и последният с прекрасен шут в долния десен ъгъл успя да открие резултата. В 16-ата минута Игуаин зарадва феновете, след като реализира своя 14-и гол, с което се доближи само на един от водача в листата Мауро Икарди.

След почивката играчите на Симоне Индзаги опитаха да стигнат поне до почетно попадение, но в крайна сметка резултатът остана непроменен. Така трите точки идват логично в сметката на "черно-белия" тим, който върви уверено към шеста поредна титла в първенството на Апенините.