Севиля с пълен комплект от три точки след мач със седем гола срещу Осасуна

Севиля записа успех с 4:3 при визитата си на Осасуна в среща от 19-ия кръг на Примера дивисион. Андалусийци запазиха изоставането си от една точка от лидера в класирането - Реал Мадрид.

Домакините успяха да открият резултата в 15-та минута, когато Роберто Торес центрира в наказателното поле на Севиля, където Серхио Леон засече успешно във вратата на Серхио Рико - 1:0. Равенството беше възстановено две минути преди почивката, когато Стеван Йоветич центрира в наказателното поле на Осасуна, а там Висенте Ибора засече топката с глава и я прати във вратата на Марио Фернандес.

В 63-та минута Осасуна стигна до втория си гол. Алекс Беренгуер направи асистенцията, след като центрира в наказателното поле на гостите, където Ибора не успя да изчисти топката и си отбеляза автогол.

Севиля обаче бързо изравни. В 65-та минута Ибора бе точен за 2:2, а пълният обрат бе факт в 80-та минута, когато Пабло Сарабия центрира от корнер в наказателното поле на Осасуна, а там Фран Васкес засече топката и я прати във вратата на Марио Фернандес. Головата фиеста обаче продължи.

Във втората минута на добавеното време Пабло Сарабия вкара четвърти гол за своя тим, а още в следващата атака Алекс Беренгуер центрира в наказателното поле на Севиля, където Кенан Кодро засече топката и я вкара във вратата на Серхио Рико. За повече обаче не остана време.

Севиля е втори с 42 точки, а Осасуна е последен с 9 точки.