Наполи взе дербито срещу Милан

Наполи се наложи с 2:1 при визитата си на Милан в дербито от 21-ия кръг на Серия А. Гостите стартираха отлично срещата на "Джузепе Меаца" и Лоренцо Инсиние даде преднина на неаполитанците още в 6-ата минута. Дрис Мертенс с чудесен пас намери Инсиние, който напредна и с удар от границата на наказателното поле - прати кълбото в мрежата за 0:1.

Само три минути по-късно отново Мертенс даде асистенцията, като този път изведе Кайехон в пеналта и испанецът от малък ъгъл успя да прати топката във вратата на "росонерите" за 0:2.

В 37-ата минута обаче Юрай Куцка върна интригата. Грешка при изнасянето на топката от защитата на Наполи позволи на Юрай да напредне и с премерен удар в далечния ъгъл да вкара за 1:2.

След почивката натискът на Милан стана доста сериозен, а гостите разчитаха на контраатаки, които също бяха доста опасни. Все пак до нов гол така и не се стигна и така неаполитанци взеха трите точки.