Драматичен равен между Сити и Тотнъм

Манчестър Сити прие Тотнъм за суперсблъсъка от поредния двадесет и втори кръг на английската Висша лига. Днес домакините от "Етихад" успяха да поведат с два гола благодарение на два подаръка от Юго Лорис, но шпорите се върнаха до 2:2 във втората част. В края за Сити дебютира и 19-годишният нападател Жезус, на който беше отменен и гол.

Сити започна много силно и тотално надигра противника си в първото полувреме. На няколко пъти обаче вратата на гостите оцеля след добри положения до почивката. Това принуди Почетино да замени Кевин Вимер с Хьонг-Мин Сон на полувремето.

"Гражданите" обаче отново започнаха по-силно. В 49-ата минута Сане беше изведен по изключителен начин от Де Брюйне с висока топка над защитата, а излезният Лорис опита да избие с глава, размина се с кълбото и Сане остана срещу опразнената врата за 1:0.

В 54-ата минута Лорис подари и втори гол на Сити когато при лесно центриране от Стърлинг вратарят улови топката и при падането на земята я изпусна в краката на Де Брюйне, който вкара на празна врата за 2:0.

Тук обаче Тотнъм отговори мигновено и в следващата атака Уокър центрира от дясно по перфектен начин на главата на включилия се Деле Али за 2:1 след удар с глава.

В 76-ата минута голямо положение бе подминато от съдията когато Стърлинг бе изведен сам срещу вратаря и бе застигнат от Уокър, който го бутна в гръб с ръце и ударът на крилото не беше точен. В свой коментар по време на срещата Хауърд Уеб сподели, че това трябваше да бъде дузпа и червен картон. Положението обаче не бе отсъдено и Лорис даде старт на нова атака, 67 секунди след което Кейн получи подаване в наказателното поле при съмнения за засада, пусна топката с пета за Сон, който от чиста позиция направи резултата 2:2.

В 82-ата минута Пеп Гуардиола даде дебют на Габриел Жезус на мястото на Рахим Стърлинг, и само няколко секунди след появата си бразилецът се включи по фланга и центрира опасно в наказателното поле, където Де Брюйне се размина с топката. Тя обаче достигна до белгиеца на другото крило и след негово центриране бразилецът беше близо до гол след удар с глава, но топката премина малко над гредата, заблуждавайки Лорис, който се оплете в мрежата в опит да реагира.

В 84-ата минута след нова опасна атака на Сити Де Брюйне центрира остро и на втора греда Жезус вкара топката във вратата на Тотнъм, но голът бе отменен поради засада. Така двата тима поделиха точките и Сити остава на 5-то място, на 1 точка от Арсенал, 2 от Ливърпул, 3 от Тотнъм и 9 от върха и Челси.