Рууни спаси Юнайтед в края със Стоук

Манчестър Юнайтед гостуваше на Стоук Сити в срещата от поредния двадесет и втори кръг на Висшата лига, като днес домакините успяха да поведат след автогол на Хуан Мата рано в срещата, и в добавеното време капитанът Уейн Рууни успя да върне равенството след красив гол за крайното 1:1.

В първото полувреме Стоук не отправи удар към вратата на Де Хеа, но до почивката домакините водеха. В 19-ата минута тук Питерс и Арнаутович комбинираха прекрасно, а бранителят центрира остро и връщащият се в защита Мата отклони топката през Де Хеа за 1:0.

След гола Юнайтед доминираше, но Ибрахимович пропусна няколко добри възможности за гол, опитвайки се да комбинира с колегите си от стрелкови позиции. В 31-ата минута пък той намери Мата на празна врата, а испанецът стреля високо от непосредствена близост.

След почивката статуквото се запази и единствено Юнайтед атакуваше. Близо до гол в това полувреме бе Джеси Лингард, който след един силен удар от дъгата нацели горната греда на Грант. До гол обаче се стигна чак в 94-ата минута когато Рууни застана за пряк-свободен удар от труден ъгъл и стреля изключително за да продължи поредицата от срещи без загуба на своите на 17 мача - 1:1.