Дортмунд и Шалке с трудни победи в кръга на Бундеслигата

Борусия Дортмунд записа труден успех като гост на Вердер Бремен. "Жълто-черните" се наложиха с 2:1 в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата, игран на стадион "Везерщадион". Трябва да се отбележи, че домакините играха повече от половината мач с човек по-малко, тъй като Дробни получи червен картон в 39-ата минута заради нарушение срещу Ройс.

Андре Шюрле откри резултата за гостите още в 5-ата минута. Гнабри сбърка фатално, след като върна назад право към Андре Шюрле, а последният финтира вратаря и вкара на празна врата, давайки аванс на своя тим.

"Бременските музиканти" малко изненадващо стигнаха до равенството в 59-ата минута. Клеменс Фриц подаде за Фин Бартелс, който мушна топката между краката на Гинтер, надбяга Сократис и прати кълбото в долния десен ъгъл за 1:1. Все пак Дортмунд успя да вкара и втори гол, който се оказа победен, а негов автор стана Лукаш Пишчек.

В друга интересна среща, играна по същото време, Шалке се поздрави с минимален успех над Инголщат, а попадението дойде в последната 90-а минута, когато се разписа Бургщалер.