Ливърпул загуби от последния на Анфийлд

Последният в класирането Суонзи Сити гостуваше на "Анфийлд" и Ливърпул за срещата от поредния двадесет и втори кръг на английската Висша лига. Днес домакините се намериха в лоша ситуация след като изоставаха с 2:0, успяха да се върнат до 2:2, но след гол на Сигурдсон загубиха двубоя с 3:2, което позволи на "лебедите" да се покачат от дъното до извън опасната зона.

Началото бе силно за Ливърпул, но след 20 минути доминация Керъл от Суонзи нацели гредата на Миноле с една от малкото ситуации пред вратата на домакините. Последва добра ситуация и пред Фирмино, но до почивката гол нямаше.

В 48-ата минута днес Фернандо Йоренте откри резултата когато след центриране от корнер Фернандес игра с топката и Йоренте завърши от непосредствена близост за 1:0. Само 4 минути след това отново Йоренте се възползва от подаване на Керъл и с глава направи 2:0.

В 55-ата минута домакините върнаха гол чрез Фирмино, който получи центриране от Милнър и надскочи Олсон за удар с глава и 2:1. Отново Фирмино в 69-ата минута вкара красив гол когато получи подаване от Вайналдум, овладя на гърди и от полу-воле стреля за 2:2.

В 74-ата минута след добра атака на гостите Керъл отново напредна добре и когато загуби топката в наказателното поле тя бе избита от бранител в краката на Сигурдсон, който отново матира Миноле за крайното 3:2. До края домакините опитаха да стигнат до нов гол, но Лалана и Ловрен пропуснаха добри възможности. Така Суонзи стигна до първата победа в историята си на "Анфийлд".