Стадион: "Шварцвалд-Щадион", Фрайбург
Дата: 20.01.2017г.
Час: 21:30
Съдия: Мануел Грефе

Началото на пролетния полусезон в германската Първа Бундеслигата ще бъде поставено в провинция Баден-Вюртемберг, където местният тим на Фрайбург посреща шампиона и водач в класирането Байерн Мюнхен.

Новакът Фрайбург приключи първата част на сезона в добра поредица от четири последователни мача без загуба. В тях южняците записаха две равенства и две победи. В последния си двубой от първенството възпитаниците на Кристиан Щрайх се наложиха с 2:1 като гости на борещия се за оцеляване състав на Инголщат. С тази победа Фрайбург събра 23 точки на сметката си и в момента клубът се намира на 8-ото място във временното класиране. Отсъстващи за тежкия начален двубой за новата 2017-та година са Кемпф, Нидемайер и Сьойюнчю.

Байерн Мюнхен се разправи по категоричен начин в последния си шампионатен двубой за отминалата 2016-та година. В него баварците разбиха с 3:0 дръзналия да се опълчи на доминацията тим на РБ Лайпциг. Хората на Карло Анчелоти свършиха своята работа още преди почивката с попадения на Алкантара, Алонс и Левандовски. Така Байерн не позволи на сензацията в Бундеслигата да зимува на върха. Баварците са лидер с актив от 39 точки. По време на зимната пауза мюнхенци се поздравиха с трофей в мини турнира "Телеком Къп", където участие взеха Майнц 05, Борусия Мьонхенгладбах и домакина на форума Фортуна Дюселдорф. Контузени за първия двубой от пролетния дял са Боатенг и Алкантара.

Любопитен факт от статистиката между тези два отбора е, че Байерн няма победа в последните си две визити на Фрайбург на ниво Бундеслига - загуба с 1:2 и равенство 1:1. Последният успех на баварците тук е от сезон 2012/13 с 2:0.

Прогноза: Фрайбург - Байерн Мюнхен 0:3