ЦСКА зарадва феновете си за Коледните празници с победа (видео)

ЦСКА се наложи с класическото 3:0 над Дунав в последен мач от 19-ия кръг на Първа лига. "Армейците" бяха по-добрият тим и заслужено се поздравиха с успеха. Силен мач направи Преслав Йорданов, който обаче нямаше късмет да се разпише.

Иначе първата интересна ситуация беше пред вратата на "червените". В 8-ата минута Будинов изведе отлично Васил Шопов, който се откъсна сам срещу Китанов. Стражът на домакините го фаулира на границата на наказателното поле, но за нарушението получи само жълт картон.

В 17-ата минута Марем фаулира в наказателното поле Преслав Йорданов и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана потърпевшият, който стреля, но Луков закачи топката, която след това се отби и в гредата. При добавката Густаво Кулма шутира високо над вратата. В края на първата част Йорданов все пак успя да прати топката във вратата, но съдията отсъди засада.

Резултатът откри Рубен Пинто в 60-ата минута. Преслав засече с глава центриране на Недялков, но отново в гредата. Все пак при добавката Пинто бе точен - 1:0. При този гол обаче останаха съмнения за засада. В 70-ата минута Преслав Йорданов направи красиво изпълнение със задна ножица, но за трети път - в гредата. В 88-ата минута Чорбаджийски вкара за 2:0 след асистенция на Дюлгеров, а последният оформи крайния резултат в добавеното време на мача.