Леверкузен и Монако с победи в своята група

Байер Леверкузен постигна много важна победа с 1:0 като гост на Тотнъм на "Уембли" и по този начин направи голяма крачка към това да продължи в турнира и в следващата фаза. Кевин Кампъл (65') реализира единственият гол, благодарение на който "аспирините" изместиха "шпорите" от второто място във временното класиране на Група Е. Срещата се игра пред погледа на бившия играч и на двата тима Димитър Бербатов, който бе в компанията на своя мениджър Емил Данчев.

Като цяло Тотнъм изигра слаб мач пред пълните трибуни на "Уембли". Селекцията за Маурисио Почетино отново демонстрира голова немощ в отсъствието на Хари Кейн и записа шести пореден мач без победа във всички турнири.

В същото време Монако победи ЦСКА Москва с 3:0 в мач от четвъртия кръг на Шампионска лига. Радамел Фалкао отбеляза два от головете и 42-ия си гол в турнирите на УЕФА. Българският национал Георги Миланов влезе в игра за "армейците" в 71-ата минута на мястото на Зоран Тошич.

След тази победа Монако е лидер в групата с 8 точки. Втори е Байер Леверкузен с 6, следват Тотнъм с 4 и ЦСКА Москва с 2 точки.