Стадион: "Рамон Санчес Писхуан", Севиля
Дата: 23.10.2016г.
Час: 17:15
Съдия: Хуан Мартинес

Гол на резервата Пабло Сарабия 5 минути преди края донесе трудна победа на Севиля с 3:2 при визитата на дебютанта Леганес в мач от предишния 8-ми кръг на Примера Дивисион. По този начин носителят на трофея от Лига Европа постигна първи успех на чужд терен в първенството от май 2015 година насам. Възпитаниците на Хорхе Сампаоли бяха близо до нова издънка далеч от дома, след като водеха с 2:0 до средата на второто полувреме, но след това допуснаха изравняване в рамките на три минути. Все пак в края се стигна до победното попадение. Така "рохибланкос" вече имат 17 точки и са на 3-ото място в колоната, като са с точка по-малко от мадридските грандове. През седмицата Севиля нанесе минимална загуба на предвождания от Ивайло Петев състав на Динамо Загреб в двубой от Шампионската лига. С травми за настоящия двубой са Тремулинас и Крон-Дейли.

Отборът на Атлетико Мадрид запази лидерската позиция в Ла Лига след разгромна домакинска победа със 7:1 над опашкаря Гранада. Изненадващо Куенка изведе андалусците напред, голът на гостите само ядоса "дюшекчиите", които се разправиха много набързо с най-слабия тим в Примера. Яник Ферейра Караско наниза хеттрик, а Николас Гайтан добави два гола, с по едно попадение се отчетоха Анхел Корея и Тиаго Мендеш. Така хората на Диего Симеоне имат 18 пункта в актива си, с колкото е и градският съперник Реал, чийто показатели обаче са по-лоши. През седмицата Атлети записаха трети пореден успех с 1:0 в групите на Шампионската лига, като този път мадридчани си тръгнаха с пълния комплект точки при визитата си на руския Ростов. В лазарета на Атлетико са Фернандес, Моя и Черчи.

Прогноза: Севиля - Атлетико Мадрид 1:1